Obchod

Osobný odber na prevádzke – Vodárenská 1209, 029 01 Námestovo
Doručunie vrámci celého Slovenska od 5€.

  • Zobraziť 1–12 z 126 výsledkov

165.00 s DPH

Majestátny vždy zelený strom s konármi odetými do ostro špicatých trojuholníkových tmavo zelených listov.

 

 

Vždyzelené stromy z južnej pologule s vrúbkovanými vetvami so špirálovito usporiadanými listami.  Pestujte v mierne kyslej, vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde. Rastlinu je potrebné chrániť pred studeným suchým vetrom a mrazom.

55.00 s DPH

“Marie Bregeon” je pomaly rastúci ihličnan. Rastie okrúhlejšie a plnšie ako iné kultivary borovice. Ihličie je svetlozelené a  3-6 cm dlhé a dorastá do výšky 0,5-1 meter. Rastlina je vhodná na výsadbu do väčšieho kvetináča alebo skaliek keďže si zachováva  svoju guľovitú formu aj bez potreby prerezávania. Pestujte vo vlhkej, ale dobre odvodnenej kyslej pôde ideálne na plnom slnku.

58.00 s DPH

Pomaly rastúca borovica, ktorá je nepravidelne rozvetvená. Upúta svojou zlatou farbou. Výška rastliny v 10 rokoch je okolo 90 cm. Pestujte vo vlhkej, ale dobre odvodnenej kyslej pôde na plnom slnku, alebo v polotieni.

55.00 s DPH

Rast tejto trpasličej borovice je pravidelný, bohato rozvetvený a guľovitý. Je vhodná do skaliek, korýt alebo nádob. Pestujte v dobre priepustnej a kyslej pôde ideálne na priamom slnku. Rastlinka sa dorastá výšky cca 50 cm s ročným prírastkom 2-5 cm.

58.00 s DPH

Trpasličí druh borovice, ktorá patrí medzi novšie odrody. Vyniká mäkkými pokrútenými ihlicami modro zelenej farby. Jej tvar je symetrický a kužeľovitý. Pestujte v dobre priepustnej a kyslej pôde ideálne na slnečnom stanovišti. V dospelosti rastlinka dorastie do cca 3 metrov.

30.00 s DPH

Je trpasličí druh borovice horskej, ktorá je očarujúca vo všetkých ročných obdobiach. Tvorí hustý guľovitý val so splošteným vrcholom. Jeho ihličie je na jar a v lete sfarbené do žltozelenej a v zime sa sfarbuje do sýto zlatistej farby. Ročný prírastok je asi 2,5 cm a po 10tich rokoch rastu, dorastá do výšky a šírky 90 cm. Pestujte v kyslej a vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde.

30.00 s DPH

Jedná sa o atraktívny, trpasličí vždyzelený ihličnan s úhľadným, guľovitým až zaobleným rastom a tmavozelenými ihličím. Je to extrémne pomaly rastúci ihličnan, ktorého elegantný vzhľad z neho robí jemný exemplár pre výsadbu v skalkách. Koncom jesene získava ihličie brilantný odtieň žiarivo zlatožltej, ktorá sa pekne zachováva počas zimy. V dospelosti dorastá do výšky 1-1,5 metra a podobnej šírky. Pestujte v kyslej a vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde ideálne na priamom slnku.

58.00 s DPH

Holandská odroda borovice s dlhými výrazne zelenými ihlicami a malým vzrastom. Jej koruna je guľovitá. Ideálna do skaliek a malých záhrad. Rastlina v dospelosti dorastá do výšky 1,5 – 2,5 metra. Pestujte v dobre odvodnenej a kyslej pôde ideálne na plnom slnku, alebo v polotieni.

58.00 s DPH

Kompaktný vždyzelený ihličnan, ktorý v dospelosti vytvára nepravidelný vlniaci sa baldachýn v tvare oblakov. Po 10 rokoch dosahuje maximálnu výšku 3 metre a šírku 1,5 metra.  Pestujte vo vlhkej dobre odvodnenej a kyslej pôde ideálne na priamom slnku. Rastlina je mrazuvzdorná, ale v mladosti môže potrebovať ochranu pred silným vetrom.

20.00 s DPH

‘Emerald ‘n’ Gold’ je jednou z najbežnejších foriem s jasne zlatými, panašovanými listami. Tie sa v chladnom počasí sfarbia do atraktívnej ružovo-červenej farby, vďaka čomu sú skvelou voľbou na doplnenie zimnej farby. Vzpriamený, hustý, vždyzelený ker, s malými, tmavozelenými listami so žltým okrajom. Pestujte v dobre odvodnenej neutrálnej pôde na priamom slnku, alebo v polotieni.

1 2 11