Obchod

Osobný odber na prevádzke – Vodárenská 1209, 029 01 Námestovo
Doručunie vrámci celého Slovenska za 6€.

  • Zobraziť 1–12 z 142 výsledkov

165.00 s DPH

Majestátny vždy zelený strom s konármi odetými do ostro špicatých trojuholníkových tmavo zelených listov.

 

 

Vždyzelené stromy z južnej pologule s vrúbkovanými vetvami so špirálovito usporiadanými listami.  Pestujte v mierne kyslej, vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde. Rastlinu je potrebné chrániť pred studeným suchým vetrom a mrazom.

55.00 s DPH

“Marie Bregeon” je pomaly rastúci ihličnan. Rastie okrúhlejšie a plnšie ako iné kultivary borovice. Ihličie je svetlozelené a  3-6 cm dlhé a dorastá do výšky 0,5-1 meter. Rastlina je vhodná na výsadbu do väčšieho kvetináča alebo skaliek keďže si zachováva  svoju guľovitú formu aj bez potreby prerezávania. Pestujte vo vlhkej, ale dobre odvodnenej kyslej pôde ideálne na plnom slnku.

58.00 s DPH

Pomaly rastúca borovica, ktorá je nepravidelne rozvetvená. Upúta svojou zlatou farbou. Výška rastliny v 10 rokoch je okolo 90 cm. Pestujte vo vlhkej, ale dobre odvodnenej kyslej pôde na plnom slnku, alebo v polotieni.

55.00 s DPH

Rast tejto trpasličej borovice je pravidelný, bohato rozvetvený a guľovitý. Je vhodná do skaliek, korýt alebo nádob. Pestujte v dobre priepustnej a kyslej pôde ideálne na priamom slnku. Rastlinka sa dorastá výšky cca 50 cm s ročným prírastkom 2-5 cm.

58.00 s DPH

Trpasličí druh borovice, ktorá patrí medzi novšie odrody. Vyniká mäkkými pokrútenými ihlicami modro zelenej farby. Jej tvar je symetrický a kužeľovitý. Pestujte v dobre priepustnej a kyslej pôde ideálne na slnečnom stanovišti. V dospelosti rastlinka dorastie do cca 3 metrov.

30.00 s DPH

Trpasličí druh horskej borovice kompaktného a hustého vzrastu, ktorý sa dorastá do výšky max 30 cm a šírky 50 cm po 10tich rokoch rastu. Rastlina obľubuje slnečné stanovište a dobre zvláda aj suchú pôdu, ale nezabúdajte na pravidelnú zálievku. Pestujte v kyslej a dobre odvodnenej pôde.

35.00 s DPH

Nádherná horská borovica s krátkym tmavozeleným ihličím. Po desiatich rokoch rastu sa dorastá do výšky a šírky okolo 1m. Počas jarných mesiacov sú nové prírastky jasne zelené. Ako nové prírastky dozrievajú, nadobúdajú tmavozelený odtieň. Aj keď je to malý stromček, produkuje púčiky a šišky rovnako ako väčšie ihličnany. Pestujte v kyslej a vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde ideálne na priamom slnku avšak znesie aj polotieň, ktorý môže ovplyvniť jeho rast farbu.

1 2 12